مناطق امن تهران در زلزله

نویسنده : روابط عمومی
22 اردیبهشت 1399
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه
زلزله امن گسل

با توجه به اینکه وقوع همزمان فعال شدن گسلها نادر است اما دانستن موقعیت در شرایطی که در شهری با احتمال زلزله زندگی میکنید ضروریست محل های پر خطر و امن تهران بر مبنای زیر دسته بندی شده اند:

گسل ری:

 این گسل درجنوب تهران قرار دارد . در صورت فعالیت پرتلفات‌ترین گسل کشور و شاید جهان مي‌باشد این گسل از جاده خاوران شروع و با گذر از دولت آباد و حرکت روی جاده کمربندی تهران در حد نصاب کوره‌هاي آجرپزی چهار دانگه پایان مي‌یابد.

 گسل شرق :

نیز که توانایی قوی ترین زلزله را دارا است از شرق به تهران وارد شده و با گذر از اراضی سرخه حصار و حرکت روی بزرگراه شهید بابایی تا مجیدیه و سید خندان امتداد مي‌یابد.

نکته مهم اینجاست که اکثر حریم‌های انتقال نیروی شهر تهران از روی همین گسل‌هاي زلزله می گذرند.

 

تک گسل ملاصدرا:

 از خیابان شریعتی تا شهرک غرب انتقال یافته، محلات ونک، میرداماد، سعادت آباد و شهرک غرب را نا ایمن ساخته است. نکته مهم احداث برج میلاد دقیقا در مجاورت این گسل است.

 

محلات به نسبت امن تر شهر تهران

راه آهن، محور نواب، محور خیابان انقلاب و آزادی، هفت چنار به علاوه ارگ قدیم تهران میباشند. ارگ قدیم تهران حد فاصل خیابان شوش، هفده شهریور، انقلاب و کارگر جنوبی را شامل مي‌شود که بازار تهران، خیابان مولوی، میدان بهارستان، میدان امام خمینی، محله امیریه و خیابان جمهوری اسلامی را شامل مي‌شود.

هماهنگی توسط تیم محتوا نگار کاپ دیس