کافی میکس نوشیدنی خطرناک

نویسنده : روابط عمومی
01 تیر 1399
مدت زمان مطالعه ۱ دقیقه
کافه میکس نوشیدنی خطرناک

درون میوه های قرمز رنگ و بدبو، دانه زرد رنگ قهوه وجود دارد که پس از خروج آن از میوه، تخمیر و خشک و سپس تفت داده می شد و به شکل دانه های قهوه ای تیره در می آید که به صورت دانه کامل یا پودرشده در بازاروجود دارد.قهوه با توجه به کشور کشت شده و روش یا دستگاهی که قهوه را دم میکنندومیزانشکروشیرنامهای مختلف اسپرسو،کاپوچینو... می گیرد.کافی میکس نوشیدنی رایج بین خانواده های ایرانی درعین طعم و بوی دلپذیر اما همیشه برای مصرف مناسب نیست و بخاطر برخی عوارض از نوشیدن دایم آنها باید پرهیز کرد. دو نوع کافی میکس وجود دارد که یکی از آنها که علامت سه در یک(1*3) روی آن قرار دارد شکر در آن وجود دارد و علامت دو در یک (1*2) آن نشان از عدم وجود شکر است.

تفاوت قهوه فوری با قهوه معمولی

دانه قهوه حاوی فیبر نامحلول است و دانه قهوه را آسیاب کرده و در آب بجوشانیم فیبر آن رسوب و رنگ قهوه در آب جوش حل می شود . اگر با صافی رسوب را حذف و محلول حاصل را تبخیر، خشک و آسیاب کنند قهوه فوری به دست می آید که با ریختن آن در آب جوش، قهوه، آماده می شود.رنگ انواع قهوه فوری به نوع قهوه و روش خشک کردن آن بستگی دارد. قهوه های پودری معمولی عطر و بوی قهوه را می دهد، اما به خاطر اینکه عطر و طعم قهوه فوری طی فرآیند حرارتی از دست می رود ، برای طعم دار کردن آن از شیر، شکر، شکلات، فندق،کارامل و...استفاده می کنند.

فایده کافی میکس

مصرف نوشیدنی های آماده مانند کافی میکس ها به دلیل کافئین موجود در آن، سبب رفع خستگی، رفع خواب و کسالت خواهد شد و حس نشاط، شادابی در فرد ایجاد می کند . افرادی که روزانه فعالیت های سخت از جمله ورزش و فعالیت های بدنی سنگین را انجام میدهند با مصرف این نوشیدنی می توانند خستگی خود را برطرف کنند.

عوارض کافی میکس

درست است نوشیدن کافی میکس لذت بخش  است و سبب رفع خستگی می شود اما همیشه برای مصرف مناسب نیست و بخاطر برخی عوارض از نوشیدن دائم آنها باید پرهیز کرد.از عوارضی که کافه میکس ها دارن بعنوان نمونه میتوان افزایش وزن و چاقی را مثال زد که با داشتن شکر خامه و چربی که همه این مواد دارای کالری بسیار زیادی میباشند.حتی در بعضی موارد دچار حساسیت افراد میشود با توجه به مواد نگه دارنده ای که داخل آنها استفاده میکنند.از دیگر عوارض این نوشیدنی میشه گفت:تپش قلب.اختلال در خواب و کم آبی بدن نیز میباشد